איך לפרוץ מנעול לרכב דלת או מנעול של אופניים

פורסם ב

איך לפרוץ מנעול בכוחות עצמנו וללא נזקים?

איך פורצים מנעול בכוחות עצמנו וללא נזקים?

עליתם במדרגות והגעתם הביתה אחרי יום מפרך, שעת ערב מאוחרת העייפות גוברת ואתם מגלים לפתע שהמפתח נעלם. עם חוסר הנעימות עולה הלחץ ואתם מתלבטים מה עליכם לעשות בסיטואציה שנקלעתם אליה. תתחילו מנשימת אוויר וניסיון לרגיעה, נסיעה לקרוב או מכר שיקבל אתכם למספר שעות לפני שתוכלו להיכנס חזרה לביתכם ולחשב מהלכים מחדש.

לפני הכל, חשוב לסייג ולומר כי בטרם תחשבו על פריצת המנעול בכוחות עצמכם, כדאי לחשוב קודם כל על הזמנת שירותיו של מנעולן באיזור מגוריכם, כך שאם אתם מתגוררים בתל אביב למשל, כדאי שתריצו חיפוש בגוגל או דרך המלצות ממכרים על מנעולן בתל אביב שיגיע במהרה ויפתור לכם את הבעיה.

זאת בגלל 2 סיבות עיקריות;

האחת היא שפריצת מנעול של דלת כשהיא לא שייכת לכם מהווה עבירה פלילית חמורה ביותר שעונשה הוא מאסר של כעשר שנים. הסיבה השניה היא שבניסיונכם לפרוץ את מנעול הדלת באופן עצמאי עלולה להוות סיכון לנזק לדלת, מה שעשוי לעלות לכם ביוקר במצטבר.

לעומת זאת, מנעולן מקצועי שיגיע לביתכם ויעניק לכם את שירותיו ועזרתו, אחראי לחלוטין במהלך עבודתו לכל נזק שעשוי להיגרם למנעול ולדלת.

אם בכל זאת החלטתם שתנסו בעצמכם, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם במלאכה.

ההבנה איך נראה מנעול

ישנם כמה מנעולים, כאשר מנעול עם פין אחד הוא הקל והפשוט ביותר לפריצה.  כאשדר ככל שמספר הפינים במנעול עולה, כך גם המנעול עצמו קשוח יותר ומורכב יותר לפריצה.

עליכם לדעת איך והיכן ממוקם כל פין בתך במנעול, כאשר תדעו לסובב אותם בצורה נכונה, כך המנעול יפתח וישתחרר בקלות יותר, תוכלו לסובב את המנעול ולהכנס הביתה ללא כל נזק או בעיה. תפקיד הפינים העיקרי הוא הנעילה עצמה בתוך המנעול והם אלו שהמפתח המיועד למנעול מסובב.

השיטה בה עובד המנעול

אחרי שהבנתם את בסיס פעולת המנעול, תוכלו להתחיל לבצע את הפריצה בעצמכם. עילכם לגדת לכל חנות בה נמכרים כלי עבודה של מנעולן ולקנות כמה סוגי צילינדרים שונים, וזאת על מנת שתוכלו לתרגל ולבדוק איזה מהם מתאימים להחלפה בדלת ולהתחיל את התרגול המעשי לקראת הפריצה.

לאחר רכישתכם תפרקו במו ידיכם מנול צילינדר עם פין אחד כאמור בסעיף הקודם, ותוכלו לראות כיצד הוא עובד מבלי לנחש כשתבינו את אופן הפעולה של המנעול ברגע הכנסת המפתח.

מנעול חכם לדלת

קחו מנעול נוסף ושני ממה שלקחתם שהיה בעל פין אחד. כעת, תראו כי המנעול הזה הוא מורכב יותר ומסובך יותר בעל 2, 3 או אפילו 4 פינים בתוכו. יש מנעולים חכמים בעלי כמו רבה יותר מזה של פינים, כאשר בהחלט נדרשת מיומנות רבה וניסיון גדול בכדי לפרוץ אותם.

כשאתם מגיעים לאט לאט ובהדרגה לכל צילינדרים עם כמו פינים עולה, אתם יכולים להתאמן ולבדוק כשאתם מנסים לשחרר ולסובב כל פין בהדרגה בתוך מנעולים חכמים שרכשתם.

כלי העבודה שלכם

כיום זה אפשרי לקנות באיביי או כל אתר אונליין משלוחים אחר כלים לפריצה בגרושים, אך ניתן גם להשתמש בכלים ביתיים מאולתרים כמו סיכת ראש.

עליכם לקחת את המנעול בידיכם ולסובב בעדינות לכיוון הפתיחה בדחיפה קלה, עד שתרגישו ;תזוזה ושחרור לצדדים של המנעול. את השיטה ברמה ההתחלתית די קל לתפוס, אך במידה ואתם מוצאים את עצמכם מסתבכים ולא מצליחים במשימת פריצת המנעול שהגדרתם לעצמכם, כדאי ואף מומלץ לקרוא למנעולן באיזור המגורים הקרוב אליכם בכל זאת. מנעולן מקצועי יגיע אליכם במהירות האפשרית ויעזור לכם להיכנס לביתכם בבטחה, וללא שום נזק, ואצלנו בכל מנעול תוכלו לקבל את השירות הזה.

הערה: המאמר נכתב בנושא פריצת דלתות אך ניתן כמובן לפרוץ מנעול של לוקר, רכב, אופניים, מנעול מספרים עם קוד, מנעול כספת עם קוד 4 ספרות ומנעולים נוספים.

פנו למומחה על מנת לפרוץ מנעול, אצלנו ב kolmanoul.co.il תוכלו לקבל שירות בכל הארץ, מדימונה ועד אילת, כולל ראשון לציון, רחובות, תל אביב, רעננה, הוד השרון וערים נוספות.