מצלמות אבטחה

פורסם ב

מצלמות אבטחה איך לבחור אותם בשנת 2022?

מצלמות אבטחה איך לבחור אותם בשנת 2022? מצלמות אבטחה הינן חלק בלתי נפרד מכל מערך אבטחה רציני לבית ולעסק, אולם המגוון העצום של מוצרים שונים בתחום זה עלול לבלבל את הצרכן המתלבט. רוצים לקנות מצלמת אבטחה ולא יודעים באיזו מהן לבחור? במאמר זה נדבר על מפרט טכני ועל אילו קריטריונים עיקריים כדאי לשים לב בבחירת הפתרון הנכון לכם בתחום זה, כולל טיפים וטעויות נפוצות

עבריינות רכוש, פריצה לבתים ולבתי עסק וגניבות הינם אחד מענפי הפשע הנפוצים בישראל. חוליות מקצועניות של גנבים ופורצים פועלות באיזורים שונים של הארץ, תוך שהן לומדות את האזור בו הן פועלות אשר הינו בדרך כלל מחוץ לאזור הגיאוגרפי בו חבריהן מתגוררים.

אותן חוליות פשע, שלפעמים אפילו מסונפות לארגוני פשע בישראל וברשות הפלסטינית ביהודה ושומרון, משתמשות בכלים מתקדמים לביצוע הפשעים שלהן, בין אם מדובר בעבריינות רכוש כנגד רכוש חקלאי – לרבות גניבת עדרים של בקר לסוגיו – ובין אם מדובר בפריצות לבתי מגורים ולבתי עסק.

ישנם אפילו גנבים המתמחים בפריצת מתחמי כספות וכספומטים, אשר לא בוחלים בשימוש בכח רב, לרבות טרקטורים ומשאיות לשם כך, אשר בדרך ככל גם הם גנובים מבעליהם לצרכי מעשי הגניבה הנפשעים שלהם.

כנגד כל זה המשטרה כמובן עושה ככל יכולתה, אולם גם עלינו האזרחים מוטלת האחריות והחובה לנסות ולהרתיע את הגנבים מביצוע הפשע, ולהתגונן באמצעות מערכי אבטחה ברמות שונות, כמובן בהתאם לתקציבים העומדים לרשותנו לשם כך.

מצלמת אבטחה במעגל סגור יכולה להגביר משמעותית את רמת האבטחה בבית ובעסק שלכם. בעזרתה, גם במקרה של כניסה בלתי חוקית לשטח פרטי וגניבה, ניתן לזהות בקלות את זהות הפורצים ולשחזר את תמונת האירועים, מה שיקל מאוד על המשימה של רשויות אכיפת החוק בפענוח הפשע.

חשוב לציין כי מצלמות אבטחה הינן רק חלק ממערך אבטחה כללי, שאותו יש להציב בבית או בעסק; רכיבים אחרים יכולים לכלול התקנת אזעקה בבית או בעסק, סורגים וגדרות, מנעולים חכמים ודלתות עמידות לפריצה.

אולם כדי לארגן מערכת אבטחה יעילה, אתם צריכים לדעת איזו מצלמת אבטחה עדיף לבחור: לאילו מאפיינים טכניים לשים לב, איזה יצרן להעדיף, האם אתה צריך פונקציות נוספות או שדי בתכונות בסיסיות?

מצלמות אבטחה

מאמרים נוספים:

לאילו מטרות משמשת מצלמת אבטחה?

לפני התקנת מצלמות אבטחה בבית או בעסק, יש צורך להגדיר בבירור את המטרות לשמן אתם רוכשים אותן. למשל, אם בעל דירה מרבה לנסוע לנסיעות עסקים, הוא ירצה להתקין מצלמה כדי לוודא שהבית מוגן. במקרה זה, הוא יוכל להתחבר למערכת מעקב הווידאו בכל עת.

אם תתרחש גניבה או מצב בלתי צפוי אחר במהלך היעדרותו, המשתמש יוכל לשחזר את תמונת היום מזיכרון המצלמה. בנוסף, לבעלי חיות מחמד רבים חשוב להשגיח על חיות המחמד שלהם לפחות דרך העדשה.

במערכות בית חכם רבות, כולל כאלו המוצעות דרך חברת "בזק" למשל, ניתן לא רק לצפות מרחוק על הבית מכל מקום בעולם שיש  בו גישה לאינטרנט, אלא גם לכרוז בקול אל תוך הבית על מנת להעביר מסר לפורצים או לבעלי החיים, להבדיל כמובן…

ישנן כמובן גם מצלמות לאבטחה המיועדות למטרות אחרות לחלוטין.

יש כאלו הרוכשים מצלמת אבטחה למעקב אחר אנשי מקצוע ותחזוקה למשל, צוות משפצים, מטפלת, עוזרת בית וכו'. לפעמים נדרש ניטור מתמיד לבני משפחה מבוגרים או חולים. זהו צורך אמיתי: לא פעם נחשפנו כולנו לסיפורים מזעזעים בחדשות על התעללות בילדים או בקשישים חסרי ישע, שתועדו במצלמות אבטחה נסתרות שהותקנו על מנת לעקוב אחר הנעשה בגני ילדים ובמעונות קשישים סיעודיים. עבריינים מסוג זה כבר הורשעו לאחרונה ונכנסו לכלא בזכות התיעוד המרשיע הזה.

מצלמת אבטחה במעגל סגור יכולה להיות גם תחליף במחיר סביר למוניטור תינוק בחדר של הילד.

פרמטרים חשובים עבור מצלמת אבטחה למשרדים ולמרכזי עסקים

כמובן שאסור לשכוח כי אחד השימושים הנפוצים ביותר במצלמות אבטחה הן עבור עסקים. בתי עסקים רבים חשופים לצערנו לפריצות וגניבות, כמו גם פשיעת פרוטקשן ואיומים שונים – ולכן תיעוד עבירות כאלו, במידה והן מתרחשות, באמצעות מצלמות אבטחה, יכולה לסייע לגורמי אכיפת החוק להניח את ידיהם על העבריינים, ואף להרתיע את חלק מהעבריינים מלבצע את פשעיהם.

ישנם סוגים רבים של מצלמות אבטחה למשרדים ולמרכזי עסקים, אולם אפשר לחלק אותם לשני סוגים עיקריים: מצלמות גלויות, לרבות שילוט אזהרה בדבר אבטחת המקום באמצעות מצלמות, ומצלמות סמויות, הנסתרות מן העין ומתעדות בסתר את הנעשה במקום או בכניסה למתחם אותו מבקשים לאבטח.

כמעט כל בעל עסק בעיר משתמש בשירותיהן של מצלמות אבטחה לעסק. כדי להפיק ממצלמות אלו את המירב כדאי לשים לב לפרמטרים הבאים:

  • מצלמת אבטחה ברזולוציה גבוהה – לרוב המצלמות יש רזולוציה של 2-3 מגה פיקסל, אך אם אתם יותר תובעניים ומעוניינים בזיהוי איכותי, במיוחד, פרצופים של אנשים, אז מומלץ לשים לב למכשירים התומכים ב-4, 5 מגה-פיקסל ומעלה.
  • זווית צפייה רחבה – לכל מצלמה זווית כיסוי שטח מסוימת, אשר תוצג על מסך המכשיר לצפייה. במאפיינים של כל מצלמה, פרמטר זה תמיד מצוין. התחלו בבחירת מצלמה אשר תכסה את רוב שטח המשרד או העסק שלכם.
  • מצלמה בעלת רגישות גבוהה לאור – לא משנה עד כמה המשרד שלכם מואר, זה עדיין חדר – רמת התאורה בו מוגבלת. לכן מומלץ לחפש מצלמה המיועדת לעבודה בתנאי תאורה חלשים.
  • מצלמה עם חיישן תנועה – אם למצלמת אבטחה יש גלאי תנועה, היא תאפשר מצד אחד לשלוט טוב יותר על הנעשה בחדר במהלך היום, ומצד שני להגיב לכל פעילות לא רצויה בחושך.

מצלמות למתחמים פתוחים ויישובים

תחום חשוב נוסף שהינו מאוד נפוץ בשנים האחרונות הינו הצבת מצלמות אבטחה במתחמים פתוחים, כגון מגרשי חנייה, וכן עבור יישובים, לצורך מאבק בפשיעה ובוונדליזם.

ארגונים ובתי עסק רבים בוחרים להציב מצלמות אבטחה במרחבים פתוחים הסמוכים לעסק, למשל במגרשי החנייה הציבוריים הקרובים אליו. באותו אופן, רשויות מקומיות מציבות מצלמות בכניסות ליישובים, בנקודות מרכזיות בתוכם ואפילו בצמתים מרכזיות ביישוב או בסמוך לו – על מנת להיאבק בתופעות של פשיעה ושל וונדליזם.

מצלמות אבטחה כאלו צריכות להיות איכותיות, ובעלות יכולת ראיית לילה לזיהוי פנים או מספרי רכבים גם בתנאי חושך. מצלמות אלו בדרך כלל יהיו מחוברות למוקד ביטחון כלשהו, או אפילו למוקדי משטרה ישירות.